Politechnika Lubelska zainaugurowała w tym roku akademickim nowy kierunek - sztuczna inteligencja w biznesie. Zrobiła to jako pierwsza uczelnia techniczna w Polsce. O wizjach rozwoju - teoretycznych i praktycznych - wykładowcy i studenci rozmawiali z twórcami start-upów.
Na początek prognozy światowe. Sztuczna inteligencja ma w ciągu najbliższych 2 lat - globalnie - wygenerować 95 mln miejsc pracy, zamykając jednocześnie 80 mln. Rachunek na plus, podobno ma być tak jak w czasach rewolucji przemysłowej. Rozwinęło się dosłownie wszystko głównie dzięki młodym, którzy poprzez start-upy zmieniali oblicze gospodarki.
Politechnika chce kształcić takie osoby, które będą sprawnie poruszać się nie tylko w rzeczywistości wirtualnej ale i biznesowo-korporacyjnej.
AI w biznesie to przyszłość, w którą największe koncerny inwestują dziesiątki miliardów dolarów. Bo wciąż jest wiele do zarobienia i do poprawienia. Na kierunku sztuczna inteligencja w biznesie kształci się 60 osób.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17